Somewhere Over The Chemtrails

Fajtłapowaty Standa i niedawno owdowiały Bronya to członkowie ochotniczej straży pożarnej w małej wiosce, w której wiodą ciche i spokojne życie. W czasie kiermaszu wielkanocnego dochodzi do wypadku, gdy kierowca furgonetki wjeżdża w grupę ludzi. To nagłe wydarzenie staje się zwiastunem zmian. Kierowca ucieka z miejsca tragedii zanim ktokolwiek zdoła zareagować. Wśród ludzi szerzy się opinia, że to zamach terrorystyczny, a świąteczny nastrój szybko ustępuje miejsca gęstej atmosferze strachu, nienawiści i dezinformacji.

Beautiful Beings

Czternastoletni Balli, gnębiony fizycznie i psychicznie w szkole, na co dzień mieszka z uzależnioną od narkotyków matką. Jego pierwszą szansą na odrobinę normalności jest poznanie trójki rówieśników, którzy może są nieco porywczy, ale bardzo lojalni. Najlepszym przyjacielem staje się dla Balliego Addi, który sam również musi się mierzyć z własnymi demonami. Chłopak doświadcza niepokojących wizji, dzięki którym bohaterowie zrozumieją, że stoją na rozstaju dróg i wybór ścieżki życiowej zależy tylko od nich… czy powtórzą błędy swoich rodziców? 

Let There Be Light

Czterdziestoletni Milan ma troje dzieci. Wykonuje prace budowlane w Niemczech, by utrzymać rodzinę na Słowacji. Gdy wraca do domu na Boże Narodzenie, odkrywa, że jego najstarszy syn Adam jest członkiem paramilitarnej młodzieżówki. Chłopak jest zamieszany w zastraszanie i śmierć kolegi z klasy. Ojciec musi zdecydować, co robić w tej sytuacji. Wraz z żoną odkrywają prawdę o synu, ich rodzinie, o sobie samych i społeczności, która ich otacza.