Koń, Ślady, Ósmy dzień tygodnia

Koń
Polska 1967, 6' — animacja

Mężczyzna próbuje okiełznać dzikiego konia. Wolny rumak nie poddaje się działaniom człowieka… Animacja Witolda Giersza powstała przy użyciu malarstwa olejnego, dzięki czemu również faktura obrazu staje się niejako bohaterem filmu.

Kwadrat, Piątka z ulicy Barskiej

Kwadrat
Polska 1972, 4' — animacja

Kwadrat to jeden z najwcześniejszych eksperymentów filmowych Zbigniewa Rybczyńskiego. Łączy w sobie fascynację rytmem obecnym w muzyce i tańcu oraz filmem jako medium opartym na ruchu. W filmie wykorzystano muzykę Kazimierza Serockiego z płyty Polskich Nagrań XL 373.

Bella Women: filmy krótkometrażowe

Siostrzyczka
Polska 2016, 15'

Siostrzyczka to krótka historia dwójki młodych ludzi próbujących znaleźć wspólny język i rozliczyć się z dręczącą ich przeszłością.

Czarne błoto

Zbigniew Jaskólski jest hodowcą kóz. Prowadzi gospodarstwo w sposób ekologiczny, zrównoważony. Zmaga się również z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD). Kluczem do leczenia jest prawidłowa diagnoza oraz dobór leków. Zbigniew odkrył dodatkowy lek ― terapeutyczny wpływ otaczającej go przyrody i kontaktu z ukochanymi kozami.

Filmy w konkursie „Filmowe Kujawsko-Pomorskie”

Wstęp wolny do limitu miejsc

Województwo Kujawsko-Pomorskie to region stworzony do realizacji produkcji audiowizualnych z bogatą historią filmową. Udowadnia to konkurs „Filmowe Kujawsko-Pomorskie”, w którym wzięli udział twórcy-amatorzy. Zainspirowani filmami z Kujaw i Pomorza przygotowali swoje autorskie filmy. Te najlepsze zostaną zaprezentowane podczas specjalnego pokazu „Filmowe Kujawsko-Pomorskie” w dniu 4 lipca podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Miło mi cię poznać

Dziesięcioletnią Mariannę łączy silna więź z jej dziadkiem chorym na alzheimera. Nawet będąc pod opieką mamy dziewczynki, potrafią znaleźć drogę do kreacji swoich dziecięcych fantazji. Niestety choroba czasami brutalnie przypomina o swoim istnieniu. Potrafi nawet zburzyć ich osobliwy świat.

Furia

Polska premiera / film dokumentalny

Mistrz

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, więźnia numer 77, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Walcząc o przetrwanie, stoczył kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Aktorstwo. Pierwsze lekcje

Osiemdziesiąt dwa lata po nagłej śmierci na planie filmowym w Hollywood, duch Ryszarda Bolesławskiego wraca do Polski, pod postacią tłumaczenia jego książki w wykonaniu Ewy Danuty Godziszewskiej, pt. Lekcje aktorstwa. Teksty z lat 1923–1933. W tym samym czasie grupa studentek i studentów warszawskiej Akademii Teatralnej podczas warsztatów aktorskich, zostaje odcięta od świata w budynku Teatru Collegium Nobilium. Pozbawieni widzów rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia.

Nina

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. To Magda — pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, która bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie… Film Olgi Chajdas to historia nieoczekiwanej miłości i opowieść o wypełnianiu pustki, skomplikowanych wyborach i gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.