Shortcut 6

The Wedding Cake

Szwecja / Sweden 2020, 4'. Polska premiera / Polish premiere. Animacja / animation

Żeby spłacić długi byłego męża, młoda kobieta zostaje zmuszona do tego, by zostać prostytutką. Jej historia jest opowiadana przez figurki Playmobil i weselny tort, który znika razem z wszelkimi złudzeniami kobiety.

Głupie młode serce

Kiira i Lenni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona ― jasnowłosa bogini; on ― skejter. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Lenniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności, efektem czego dziewczyna zachodzi w ciążę. Postanawiają wychować dziecko, jednak sytuacja dość szybko przerasta rodziców przy nadziei. Zwłaszcza Lenniego, który zawieruszył się pośród fińskich Dziarskich Chłopców, szykujących się, by dać odpór rzekomo nadciągającej fali muzułmańskich imigrantów…

Halvdan ― prawie wiking

Uwaga: film będzie dostępny online w sobotę, 24 października, w godzinach od 12.00 do 16.00.
Attention: the film will be available online on Saturday, 24 October, between 12:00 and 16:00.

Fuga

Alicja nie pamięta zdarzeń z przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy — tego, co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą?

Staniczek

Staniczek to zupełnie niespodziewana wariacja na temat bajki o Kopciuszku dla dorosłych, zrealizowana z przymrużeniem oka. Maszynista Nurlan wkrótce przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę, gdy niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się… stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i pełen poświęcenia wyrusza na poszukiwania — chce oddać własność tej jednej, właściwej osobie. Staniczek to liryczna, dowcipnie opowiedziana historia, w której nie pada ani jedno słowo.