Skrzydełko

Skrzydełko to historia dwunastoletniej Varpu, która szybko dorasta, oraz jej matki, która dorosnąć nie chce. Varpu nigdy nie poznała swojego ojca. Pewnej nocy ma już dość kumpli i matki — kradnie samochód i jedzie na północ odnaleźć ojca, znając tylko jego nazwisko. Okazuje się on jednak nie taki, jak Varpu się spodziewała…

A Perfectly Normal Family

pokaz przedpremierowy / pre-realise screening

Emma has a perfectly normal family until one day it turns out her dad, Thomas, is transgender. As Thomas becomes Agnete, both father and daughter struggle to hold on to what they had while accepting that everything has changed.

Daleko od Reykjavíku

Daleko od Reykjavíku rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii i koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia. W ich centrum znajdzie się — do tej pory łagodna i pokorna — Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki — i to z potężnym przeciwnikiem.

Vitello

animacja / animation
Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 lat

Mały Vitello jest wychowywany przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym ojcu. Chłopiec tworzy więc własny obraz wymarzonego taty. Tymczasem w domu pojawia się ojczym. Czy Vitello zaakceptuje nową sytuację?

Valhalla

Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 11 lat

Magiczny dywan

animacja / animation
Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 lat

Haker

Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 lat