Shortcut 6

The Wedding Cake

Szwecja / Sweden 2020, 4'. Polska premiera / Polish premiere. Animacja / animation

Żeby spłacić długi byłego męża, młoda kobieta zostaje zmuszona do tego, by zostać prostytutką. Jej historia jest opowiadana przez figurki Playmobil i weselny tort, który znika razem z wszelkimi złudzeniami kobiety.

Shortcut 3

Ostatnia wieczerza / Last Supper

Polska / Poland 2019, 13'. Animacja / animation

Dramat grupy mężczyzn, siedzących za stołem, poruszających się w rytm współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy, czyli Ostatnia Wieczerza Jezusa i dwunastu apostołów.

It is a drama about a group of men sitting at a table and moving to the rhythm of modern music played by a string quartet, i.e. the Last Supper that Jesus shared with his twelve apostles.

Saint-Narcisse

Fetyszem dwudziestodwuletniego Dominica jest… on sam. Nic nie podnieca go bardziej niż własne odbicie. Wiele czasu spędza na robieniu sobie zdjęć Polaroidem. Gdy jego ukochana babcia umiera, chłopak odkrywa głęboko skrywany rodzinny sekret: jego matka-lesbijka nie umarła przy porodzie, jak mu kiedyś powiedziano. Ma także brata bliźniaka, który był wychowywany w odległym klasztorze przez zdeprawowanego księdza. Moc przeznaczenia sprawia, że przystojni, identyczni bracia odnajdują siebie i matkę.

Matthias i Maxime

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół. Dla nieśmiałego chłopaka, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół Maxime’a jest Matthias — początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie w scenie pocałunku…