Shiva Baby

Studentka Danielle rozlicza się ze swoim sponsorem i udaje na spotkanie z neurotycznymi rodzicami na żydowskiej sziwie. Liczni krewni, zgromadzeni na uroczystościach żałobnych, nagabują dziewczynę, komentując jej wygląd i brak planów na przyszłość, podczas gdy jej byłą przyjaciółkę Mayę wychwalają za to, że dostała się do szkoły prawniczej. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, gdy na sziwie pojawia się sponsor Danielle, Max, w towarzystwie żony i płaczącego niemowlęcia… Jak skonfrontować się z taką sytuacją?

Music

Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca z dala od rodziny Zu po śmierci babci zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music, swojej nastoletniej, przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Babcia w trosce o nią stworzyła harmonogram codziennych zajęć, aby z pomocą przyjaciół z sąsiedztwa wspierać wnuczkę w codziennym życiu. Niestety Zu nieustannie zmaga się ze swoimi nowymi obowiązkami w roli opiekunki.

Nomadland

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym, amerykańskim Zachodzie. Film Chloé Zhao to znakomity portret społeczności amerykańskich koczowników i opowieść o życiu na przekór problemom finansowym.

Sound of metal

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło. Ruben trafia do domu dla głuchoniemych, który prowadzi ekscentryczny i głuchy weteran Joe.

West Side Story

Wzruszająca historia, wspaniała muzyka i niezapomniane piosenki… West Side Story to nagrodzony dziesięcioma Oscarami najsłynniejszy musical w dziejach kina. Ponadczasowa opowieść o miłości Romea i Julii została przeniesiona w realia amerykańskich przedmieść lat 50. Tony i Maria przeżywają swoją pierwszą miłość i zaczynają się spotykać w tajemnicy, planując ucieczkę, bowiem ich uczucie nie powinno w ogóle się pojawić. Ona jest siostrą awanturniczego Bernarda dowodzącego Sharksami, on ― najlepszym przyjacielem Riffa, przywódcy Jetsów.

Minari

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei.

Palm Springs

Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Seks to nie grzech

Nastoletnia Alice dorasta w małym, nieco zaściankowym amerykańskim miasteczku, w katolickim domu i ultrakatolickiej szkole. Gdy niewinny czat, w który angażuje się bohaterka, zaczyna zmierzać w bardziej konkretnym kierunku, nastolatka niespodziewanie odkrywa masturbację. Wychowanie w konserwatywnym społeczeństwie skutkuje rosnącym poczuciem winy odczuwanym przez „grzeczną dziewczynkę”. Poszukując odkupienia, udaje się na rekolekcje, podczas których z całych sił stara się stłumić budzące się w niej pragnienia.

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic nigdy już nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?