Aida

W swoim najnowszym filmie Jasmila Žbanić podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii, a dokładnie masakry w Srebrenicy, gdzie w 1995 roku ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych. Widzimy tę historię oczami kobiet: reżyserki i jej tytułowej bohaterki, tłumaczki, desperacko próbującej nazwać i powstrzymać wydarzenia, których grozy nikt nie chce przyjąć do wiadomości. Aida pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów.

Nomadland

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym, amerykańskim Zachodzie. Film Chloé Zhao to znakomity portret społeczności amerykańskich koczowników i opowieść o życiu na przekór problemom finansowym.

Wróg doskonały

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia, Jeremiasz Angust, usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę.

Tom of Finland

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.

Geniusze

Geniusze to biograficzny film o życiu wybitnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia, Stanisława Ulama. Młody naukowiec stał się jednym z pionierów ery nuklearnej. Jego badania umożliwiły skonstruowanie bomby wodorowej i pozwoliły przyspieszyć budowę pierwszego komputera. Geniusze wykraczają poza ramy filmowej biografii utalentowanego uczonego i stają się ponadczasową opowieścią o dwuznacznej naturze postępu.

Regina

Film dokumentalny
Pokaz przedpremierowy

Liliana Pędziwiatr

Jedenastoletnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki. Lilli przysięga, że zachowa swój sekret w tajemnicy, jednak dowiaduje się, że jej zdolności są teraz bardzo potrzebne. Złodziej porwał słoniątko ― Ronniego z lokalnego zoo. Dziewczynka za wszelką cenę chce je uratować…

Mała czarownica

Mała czarownica marzy o tym, żeby zatańczyć z innymi czarownicami podczas corocznego Sabatu na Łysej Górze. Niestety ma zaledwie 127 lat i jest na to o wiele za młoda. Podczas próby dostania się na Sabat zostaje przyłapana i za karę musi nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi Czarów. To będzie trudne, bo mała czarownica wcale nie jest chętna do nauki. Postanawia więc przy pomocy swego mówiącego kruka Abraxasa znaleźć inny sposób, by pokazać, że jest dobrą czarownicą. Jednak aby tego dokonać, będzie musiała dodatkowo przechytrzyć złą czarownicę Rumpumpel.

Moja żyrafa

Rafał urodził się tego samego dnia, co jego najlepsza przyjaciółka Rafa, która jest… żyrafą. Ponieważ jego dziadek jest opiekunem w zoo, Rafała często można spotkać w pobliżu Rafy. Są nierozłączni i dzielą się wszystkim do momentu, w którym Rafał po raz pierwszy idzie do szkoły i dowiaduje się, że Rafa nie może z nim tam iść. Tęskota powoduje, że Rafał wymyśla plan zabrania żyrafy do szkoły i przedstawienia jej wszystkim kolegom i koleżankom.

Tajemnica sióstr Sprite

Zła czarownica Glenda zrobi wszystko, żeby wejść w posiadanie domu Sprite’ów, skrywającego wiele tajemnic. Mieszkające w nim cztery siostry mają magiczne moce i próbują przeciwstawić się wiedźmie. Ich czary są wystarczające silne tylko wtedy, gdy przebywają razem. Cztery siostry i cztery żywioły ― czy to wystarczy aby Ash, Marina, Flame i Ariel pokonały złe moce i utrzymały swój sekret w tajemnicy?