Shortcut 2

How to Disappear

Austria 2020, 21'. Animacja / animation

How to Disappear to film antywojenny w pełnym tego słowa znaczeniu. Poszukuje szans na pokój w najbardziej nieprawdopodobnych przestrzeniach internetowej gry wojennej. To hołd złożony nieposłuszeństwu i dezercji, obecnym zarówno na polu cyfrowych, jak i realnych działań wojennych.

Lillian

Lillian, osiadła w Nowym Jorku emigrantka, decyduje się na powrót do rodzinnej Rosji. Z determinacją rozpoczyna długą podróż. Lilian to film drogi, który toczy się przez Stany Zjednoczone na mroźną Alaskę… Jest niczym kronika powolnego znikania…

Toni Erdmann

Winfried nie widuje się zbyt często ze swoją zapracowaną córką Ines. Jest nauczycielem muzyki, który nie ma kogo uczyć. Pewnego dnia, po śmierci swojego starego psa, postanawia złożyć córce niespodziewaną wizytę. To dość zaskakujące posunięcie, ponieważ Ines jest kobietą bardzo poważnie podchodzącą do swojej kariery zawodowej aktualnie uczestniczy w bardzo ważnym projekcie i przebywa w Bukareszcie jako strateg korporacyjny.

Kuma

Kuma opowiada historię dwóch kobiet. Fatma dobiega pięćdziesiątki i jest gospodynią domową z szóstką dzieci. Ayse ma dopiero dziewiętnaście lat i w pierwszej scenie filmu widzimy jej zaślubiny z dwudziestojednoletnim synem Fatmy, Hasanem. Ceremonia ma miejsce w tureckiej wsi, a bezpośrednio po ślubie nowa rodzina zabiera Ayse do Wiednia. Tam wychodzi na jaw, że wszystko zostało ukartowane — Ayse ma zostać kumą (drugą żoną) męża Fatmy, sześćdziesięcioletniego Mustafy.