Daleko od Reykjavíku

Daleko od Reykjavíku rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii i koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia. W ich centrum znajdzie się — do tej pory łagodna i pokorna — Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki — i to z potężnym przeciwnikiem.

Złotokap

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia ― nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami.

Pozwól mi upaść

Pozwól mi upaść to oparta na faktach, wstrząsająca historia o dwóch kobietach i ich uzależnieniu, a także o toksycznej przyjaźni, zdradzie i kolejnych stadiach narkotykowego piekła. To film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

Hej, sokoły!

Film przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 lat

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał ― zarówno na boisku, jak i poza nim.

Barany. Islandzka opowieść

Bracia, Gummi i Kiddi, mieszkają obok siebie w odizolowanej od świata dolinie na Islandii, zajmując się hodowlą owiec. Ich stada uchodzą za najlepsze w kraju, a obydwaj bracia regularnie zdobywają nagrody za swoje bezcenne barany, których rodowód sięga starożytności. Gummi i Kiddi nie rozmawiali ze sobą od czterdziestu lat, chociaż prowadzą chów na tej samej ziemi i żyją w podobny sposób. Pewnego dnia owce Kiddiego zapadają na nieznaną i śmiertelną chorobę, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa całej doliny…