Relic

Edna, starsza kobieta, w niewytłumaczalny sposób znika. Jej córka Kay i wnuczka Sam jadą do należącego do rodziny podupadającego wiejskiego domu, gdzie znajdują ślady postępującej demencji jego mieszkanki, które pozostały mimo jej nieobecności. Gdy Edna wraca tak samo nagle, jak zniknęła, niepokój Kay związany z tym, że matka nie chce lub nie może powiedzieć, gdzie była, zderza się z niepohamowanym entuzjazmem Sam, która pragnie znów mieć swoją babcię.

A Perfectly Normal Family

pokaz przedpremierowy / pre-realise screening

Emma has a perfectly normal family until one day it turns out her dad, Thomas, is transgender. As Thomas becomes Agnete, both father and daughter struggle to hold on to what they had while accepting that everything has changed.

The Perfect Candidate

polska premiera / Polish premiere

Maryam is an ambitious young doctor working in a small-town clinic in Saudi Arabia. Despite her qualifications, she has to earn the respect of male colleagues and acceptance from her patients every day. After Maryam is prevented from traveling to Dubai in search of a better job, a bureaucratic mixup leads her to stumble on the application for her local city elections and she decides to run…

Judy

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda…

Jak najdalej stąd

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie — w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

Sala samobójców. Hejter

Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich — rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, Tomek planuje zemstę na Krasuckich…

DNA

polska premiera / Polish premiere

Lato w Paryżu. Miasto jest wyludnione. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu opieki. To właśnie Emir ją wychowywał i chronił przed toksycznymi rodzicami. Neige otacza duża rodzina, złożona z braci, siostry, ciotki i matki. Relacje między nimi są trudne, naznaczone urazą i goryczą. Śmierć Emira sprawi, że napięcia w rodzinie będą eskalować. Doprowadzi także do głębokiego kryzysu tożsamościowego Neige.

Daleko od Reykjavíku

Daleko od Reykjavíku rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii i koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia. W ich centrum znajdzie się — do tej pory łagodna i pokorna — Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki — i to z potężnym przeciwnikiem.